Ecolab - środki czystości Warszawa

Przemysł spożywczy
(FOOD & BEVERAGE)

Bezpieczeństwo żywności to podstawa działalności naszej firmy, nie zapominamy jednak o kosztach z tym związanych.

 • Przemysł spożywczy
 • Przetwórstwo mleka
 • Przetwórstwo ryb
 • higiena uboju
 • Produkcja napojów
 • Rolnictwo


Według specjalistów obecna sytuacja na rynku, gdzie wszyscy produkują wszystko, nie może trwać wiecznie. Firmy produkujące żywność będą specjalizować się coraz bardziej, chociażby po to, aby skupić sie na jednym produkcie lub asortymencie i maksymalnie podnieść jego jakość. To warunek konieczny, aby znaleźć na niego odbiorcę. Pomimo to, przemysł spożywczy jest jedną z najważniejszych dziedzin polskiej gospodarki, stając się jej prawdziwą siłą pociągową. Jego udział w wartości sprzedaży całego przemysłu wynosi blisko 24% i jest ok. 9 punktów procentowych wyższy niż w innych krajach UE, gdzie wynosi średnio ok. 15%.

Bezpieczeństwo żywności to podstawa działalności naszej firmy, nie zapominamy jednak o kosztach z tym związanych. Dzieki opracowaniu szczegółowych programów mycia oraz dezynfekcji powierzchni i urządzeń, wprowadzeniu indywidualnych programów higieny, zastosowaniu nowoczesnych dozowników i systemów dozowania środków czystości, specjaliści naszej firmy są w stanie zapewnić Państwu optymalną jakość mycia i dezynfekcji przy najniższych kosztach.Przemysł farmaceutyczny 
(PHARMACOS, biotechnologiczny, kosmetyczny)


Firma ECOLAB jest wiodącym producentem profesjonalnych środków czystości i środków chemicznych myjących i dezynfekcyjnych stosowanych w przemyśle farmaceutycznym. Stała najwyższa jakość produktów z serii P-3 COSA pomaga klientom Ecolab produkować farmaceutyki w sterylnych warunkach, zapewniając bezpieczeństwo higieniczne procesu produkcji.

Preparaty serii P-3 COSA CIP stosowane są do mycia homogenizatorów, mieszalników, granulatorów, powlekarek, instalacji rurowych, a także elementów tabletarek, kapsularek i tubiarek.

Preparat P-3 COS DES to płynny kwaśny środek dezynfekcyjny szczególnie skuteczny wobec bakterii, drożdży, pleśni, zarodników oraz wirusów.

Preparaty serii P-3 COSA PUR to płynne dodatki skutecznie wspomagające działanie środków myjących w usuwaniu uporczywych zabrudzeń pochodzenia tłuszczowego, osadów organicznych oraz nieorganicznych, a także usuwające plamy z barwników.Health Care - Ochrona zdrowia
(szpitale, gabinety, weterynaria, laboratoria, apteki)

Misją działu jest zapewnienie jak najwyższego standardu higieny w placówkach związanych bezpośrednio z ochroną zdrowia.

 • Szpitale
 • Gabinety lekarskie, przychodnie zdrowia
 • Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
 • Weterynaria
 • Laboratoria
 • Gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie
 • SPA, baseny, sauny, kluby fittness
 • Straż pożarna, Ratownictwo Medyczne


Zdrowie to dynamiczny proces, w którym dobrostan społeczny, psychiczny i biologiczny człowieka wynika z braku choroby i niedomagań oraz umożliwia wykorzystanie wszelkich możliwości twórczych w najkorzystniejszych warunkach.
Zdrowie to proces wzajemnych uwarunkowań w relacji organizm-środowisko, pozwalającym w wyniku braku choroby utrzymać równowagę pomiędzy organizmem, a środowiskiem. Zdrowie to potencjał przystosowania się organizmu do wymogów środowiska.

Misją działu jest zapewnienie jak najwyższego standardu higieny w placówkach związanych bezpośrednio z ochroną zdrowia. Jesteśmy pomocni wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie odpowiedniego standardu higieny ze względu na ryzyko zakażenia. Kompletny system higieny, zawsze dopasowujemy bezpośrednio do klienta i obejmuje:

 • Szkolenia
 • Opracowanie Planu Higieny Obiektu - dobór produktów do mycia i dezynfekcji powierzchni, narzędzi i urządzeń. Dobór środków czystości do pielęgnacji skóry i rąk.


Naszą ofertę dla obszarów sterylnych uzupełnia szeroka paleta aplikatorów, dozowników oraz zaawansowanych technologicznie, nowoczesnych systemów dozowania. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Podsumowując, oferujemy naszym klientom:

 • Szeroką paletę środków przeznaczonych do obszarów sterylnych jak i niesterylnych
 • produkty wytwarzane zgodnie z normą GMP
 • Serwis walidacji mikrobiologicznej
 • Produkty z pełną dokumentacją jakościową i techniczną


Domy Opieki, ZOZ, Hospicja

Poziom higieny w obiektach takich jak Domy Opieki, ZOZ, czy Hospicja, musi być najwyższy.

 • Domy Pomocy Społecznej
 • Zakłady Opiekuńcze
 • Lecznice
 • Hospicja
 • Sanatoria


Mieszkanie - czy prywatne, czy lokum w Domu opieki jako jego namiastka, pełni rolę azylu, miejsca odpoczynku i prywatności. Z definicji powinno być wygodne, bezpieczne, estetyczne i swojskie dla użytkownika. Mieszkania prywatne są odbiciem cech ich właścicieli. Czy Domy Opieki też mogą być zindywidualizowane stosownie do ich użytkowników? Do jakiego stopnia jest to możliwe i uzasadnione technicznie i ekonomicznie? Jaki ma to wpływ na jakość życia pensjonariuszy? Starość jest przyszłością prawie wszystkich ludzi i najczęściej przynosi dolegliwości zdrowotne, zubożenie, degradację pozycji społecznej, samotność, niepełnosprawność.

Poziom higieny w obiektach takich jak Domy Opieki, ZOZ, czy Hospicja, musi być najwyższy. Bezpieczeństwo pensjonariuszy, pacjentów, personelu jest sprawą podstawową. Pierwszym podstawowym krokiem w utrzymaniu higieny jest prawidłowe sprzątanie. Środki czystości muszą być skuteczne i bardzo wydajne. Preparaty zabezpieczające wyjątkowo odporne na działanie środków dezynfekujących.

W kuchniach i stołówkach przygotowuje się zwykle dużą ilość posiłków, dlatego tak ważne jest utrzymanie tam czystości fizycznej i mikrobiologicznej. Urządzenia gastronomiczne wymagają używania specjalistycznych środków czystości i środków chemicznych, skutecznych i jednocześnie posiadających substancje chroniące przed skutkami korozji.

Bielizna pościelowa, odzież i bielizna pensjonariuszy, uniformy personelu - każdy asortyment musi być wyprany odpowiednio skutecznie. Jest to miejsce, w którym wobec bielizny wymaga się standardów szpitalnych pod względem dezynfekcji i hotelowych pod względem staranności usuwania zabrudzeń.

Profesjonalna dezynfekcja - obejmuje wszystkie aspekty higieny, takie jak dezynfekcja rąk i skóry, dezynfekcja narzędzi, urządzeń i powierzchni. W związku z tym stosowanie właściwych metod dezynfekcji jest niezbędne. Odpowiednie preparaty do rąk, skóry, narzędzi, powierzchni, wsparte urządzeniami dozującymi kompleksowym planem utrzymania higieny, zapewniają pełne bezpieczeństwo pensjonariuszy i personelu medycznego.


Institutional Division - BSC

(firmy sprzątające, sklepy i supermarkety, obiekty przemysłowe)

Sektor BSC obejmuje produkty, sprzęt i maszyny do utrzymania higieny i czystości we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, supermarketach, placówkach służby zdrowia.

 • Firmy sprzątające
 • Sklepy i supermarkety
 • Obiekty użyteczności publicznej
 • Obiekty przemysłowe


Oprócz nowoczesnych produktów oferujemy szkolenia, fachowe doradztwo i profesjonalny serwis naszego sprzętu.

Idąc za wymaganiami rynku, aby zapewnić produkt jak najtańszy i najbardziej skuteczny, nasze preparaty i środki czystości są wysoko skoncentrowane, skuteczne i bardzo wydajne, usuwają nawet ciężkie zabrudzenia przemysłowe takie jak: smary, oleje, ślady po oponach wózków widłowych. Środki zabezpieczające posadzki (polimery, akryle) są wyjątkowo odporne na ścieranie i działanie środków dezynfekujących. Sprzęt jest funkcjonalny, wytrzymały, wykonany z niekorodujących materiałów. Nakładki na mopy wytrzymują kilkaset prań i dezynfekcji.


Institutional Division - HORECA

(hotel, restauracja, catering)

Jest to dział ECOLAB specjalizujący się we wprowadzaniu kompleksowych rozwiązań i systemów utrzymania higieny w hotelach, pensjonatach oraz wszelkiego rodzaju punktach gastronomicznych, od małych barów poczynając, kończąc na dużych hotelowych restauracjach.

 • Hotele, pensjonaty, motele
 • restauracje, bary, kuchnie, stołówki
 • catering
 • ECOTEMP - nowoczesne rozwiązanie w zakresie maszynowego mycia naczyń - wynajem na okres 3-5 lat


Skrót HORECA powstał od pierwszych liter słów HOtel, REstauracja, CAtering i wyjaśnia dokładnie obszar naszego działania. W 2004 roku w Polsce zatrudnienie w sektorze HORECA wynosiło ponad 7,8mln osób, generowało obrót ponad 340 miliardów zł (według EUROFOUND 2005) i było jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi w naszej gospodarce.

Oferujemy Państwu pełną paletę profesjonalnych środków czystości: chemicznych, myjących i dezynfekcyjnych, zgodnie z wymaganiami systemu HACCP. Użyczamy bezpłatnie dozowniki i systemy dozowania, opracowujemy indywidualne plany higieny zgodne z GMP i GHP. Prowadzimy szkolenia pracowników zatrudnionych w procesach obróbki żywności.

Pliki do pobrania